Szkło ochronne

Ponieważ dzisiejsze smartfony są bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek i droższe, wielu użytkowników rozważa opcje ochronne, takie jak osłona ekranu telefonu komórkowego, aby zapobiec uszkodzeniom.

Istnieją trzy główne odmiany ochraniaczy ekranu – PET, poliuretan i szkło hartowane. Ten ostatni zyskał popularność wśród konsumentów z wielu powodów, takich jak super amortyzacja (co widać na licznych filmach na YouTube, na których użytkownicy przeprowadzali „test upuszczenia”) oraz fakt, że szkło nie zakłóca działania ekranu dotykowego . Ochraniacz telefonu komórkowego ze szkła hartowanego zapewnia to wszystko bez uszczerbku dla jakości obrazu i rozdzielczości — jak dokładnie to działa?

Co to jest szkło hartowane?

Szkło hartowane, zwane również „szkłem bezpiecznym”, to szkło, które zostało specjalnie przygotowane, poddane obróbce i wzmocnione podczas produkcji, dzięki czemu jest mniej więcej cztery razy twardsze niż zwykłe szkło.

Szkło jest „hartowane” przez ściskanie, które ma miejsce w trakcie jego wytwarzania, powstałe w wyniku odrębnego procesu ogrzewania i chłodzenia. Szkło jest podgrzewane do określonej temperatury w piekarniku, a następnie schładzane lub „hartowane”, aby usunąć ciepło z dwóch zewnętrznych powierzchni szkła (lub górnej i dolnej). Gdy powierzchnie zewnętrzne ochładzają się szybciej niż powierzchnia wewnętrzna, powoduje to naprężenie rozciągające w środku. Szkło po zneutralizowaniu przez naprężenia ściskające na warstwach zewnętrznych jest gotowe do obróbki termicznej.

Czy potrzebuję hartowanego szkła ochronnego na mój ekran?

Osłona ze szkła hartowanego to doskonały sposób na zapobieganie pęknięciom, odpryskom, rozbitym ekranom i innym uszkodzeniom.

Zobacz Szybki hartowane i folie

Chociaż jest twarde, szkło hartowane jest oczywiście nadal szkłem i może pęknąć w zależności od uderzenia. Różnica polega na tym, że może wytrzymać znacznie większy nacisk, więc codzienne upadki i wypadki, które mogą spowodować pęknięcie zwykłego ekranu, mogą nie mieć takiego samego wpływu na telefon komórkowy ze szkła hartowanego. Zwykłe szkło potrzebuje około 6000 psi do rozbicia, w porównaniu do 24 000 psi potrzebnych do stłuczenia hartowanego!

Polecamy:

Szybki ochronne

Szkło hybrydowe 3MK

Szkło ochronne na Tablety

Szkło ochronne na SmartWatch

Szkło ochronne na Tylny aparat

Chociaż te ochraniacze ekranu kosztują nieco więcej niż zwykłe, bez wątpienia jest to wartość dla tych, którzy szukają doskonałej formy ochrony, która nie obniża wydajności. To powiedziawszy, szkło hartowane chroni tylko ekran z przodu telefonu. Chociaż oznacza to, że ekran będzie chroniony w razie upadku, tył samego telefonu może nadal pękać i pękać. Aby zapewnić Twojemu smartfonowi najlepszą możliwą ochronę, rozważ zainwestowanie w pełne etui ochronne na telefon komórkowy.